• Oren Appel

עבור מי אני מצביע היום בבחירות

היום עם ישראל הולך שוב היום לבחירות, הפעם לבחור את הכנסת ה-24. שוב, יש תחושה שאלו בחירות גורליות, בעלות השפעה גורלית על העתיד שלנו ועל מידת האושר שלנו, ולכן חייבים ללכת ולהצביע ולתמוך במפלגה זו או אחרת.


קודם כל לכו להצביע! חשוב כאזרחים לממש את הזכות (והחובה) הבסיסית של הדמוקרטיה ולהביע את תמיכתנו בדרך בא אנו מאמינים. אבל המסר שלי אליכם, הוא שהשפעה של תוצאות הבחירות על חייכם תהיה הרבה פחות מהותית ממה שאתם חושבים.

בסדנאות שלנו בפסיכולוגיה חיובית שואלים אותנו לפעמים האם הכוס היא חצי מלאה או חצי ריקה. תשובתי היא שיש רגעים, שבהם אני מסתכל על החיים, או על החברה הישראלית וכל מה שאני יכול לראות זה את חצי הכוס ההריקה, ויש רגעים אחרים, שאני ממש רואה מולי את חצי הכוס המלאה. מה שמעניין הוא שהפסיכולוגיה החיובית מלמדת אותנו שזה לא העיקר.


אנו כל-כך עסוקים בלהתמקד בכוס ובאותו בוויכוח אינסופי על אופטימיות מול פאסימיות, על ימין או שמאל, ביבי או לא ביבי. אבל אם נסתכל לרגע על התמונה הגדולה נראה שליד הכוס החצי ריקה או חצי מלאה - יש קנקנן מים. קנקנן של משאבים, שבכל רגע נתון אנו יכולים למלא בעזרתו את הכוס בעזרת פעולות מנטאליות, פיזיות, רגשיות וחברתיות יזומות. קנקנן שפעמים רבות אנו מחמיצים אותו, כי אנו כל כך ממוקדים בכוס או בוויכוח הסוער עבור מי להצביע בבחירות.


בספרה 'הדרך אל האושר' מראה החוקרת סוניה לובומירסקי, שנסיבות החיים שלנו משפיעות רק על 10 אחוזים מהאושר שלנו. תחשבו כמה מאמצים אנו משקיעים בלשכנע את החברים שלנו להצביע כמונו, או בהחלטות כמו איפה נגור או עם מי נתחתן. חלק ניכר מהזמן והאנרגיה בחיינו מנותבים לשם, בעוד ההשפעה על האושר שלנו היא קטנה למדי.

בעוד למשתנים חיצוניים כמו מי ראש הממשלה יש השפעה נמוכה על האושר שלנו, יש מרכיב אחר, שתורם ל- 40% מרמת האושר שלנו. זה חלק שתלוי בנו, באיך שאנחנו חושבים, איך שאנחנו מתייחסים לגוף שלנו, איך שאנחנו מרגישים ועל כמה אנו מוקפים בתמיכה. על ה-40% האלו יש לנו 100% שליטהוכאן נמצאת הבחירה שלנו. כאן הפתק שלנו כן קובע. מדובר בתרגול וחיזוק שריר האושר, לעיתים זה לא פשוט, אך זה לגמרי בידיים שלנו.


להיות מאושר אינה תוצאה של פתק בקלפי וגם לא השקפה, אלא מסע מתמשך של עשייה. מציאת פעולות יומיומיות ופשוטות שעושות אותנו יותר מאושרים יותר על בסיס יומי כגון בחירת נקודת המבט, הכרת תודה, פעילות גופנית, נשימה, חיפוש משמעות, טיפוח מערכות יחסים, תחושת זרימה ומחוברות ועוד ועוד.

אז במקום לחכות למדגמים הערב ב- 22:00 או לתוצאות האמת, בין אם תאהבו את התוצאות או לאו, בין אם אתם רואים כרגע את חצי הכוס הריקה או המלאה, אני רוצה להזמין אתכם להושיט יד לקנקנן ולמלא את הכוס שלכם. מזמין אתכם לממש את זכות הבחירה החשובה שלכם, בחירה שהיא בכל רגע נתון ולא כל 4 שנים. בחירה שיש לה השפעה רבה על האושר שלנו.


ויש לנו גם הצעה לפעול שיכולה לעזור בכך – להצטרף למסע של אושר בקופסא עם ערכת Happy Our החדשה שלנו.

כמומחים בהטמעת כלים לאושר, הבנו שחיוני לייצר תהליך למידה משולב ומתמשך של הטמעת הרגלים חדשים, הרגלים חיוביים, הרגלים שמובילים לתוצאות חדשות. Happy Our נותנת לכך מענה ומאפשרת תהליך למידה חווייתי, מתמשך, רגשי ואינטראקטיבי לטיפוח והגברת האושר האישי והארגוני.


המסע כולל מגוון עזרים מחולי אושר (ערכת קלפי חוזקות אישית, מחברת פעולות אושר יומיות, יומן הכרת תודה אישי ועוד) המשולבים עם תהליך מקוון ואינטראקטיבי הכולל פעולות יומיות, הדרכות וסרטונים לתרגול כלים מעולם הפסיכולוגיה החיובית. המסע מתרחש לאורך חודש ימים הן באופן אישי והן בשיתוף חברי צוות, הנהלה, משפחה וחברים.

אם גם אתם מרגשים בשלים לצאת למסע ולבחור באושר. בחירה בעלת השפעה איכות חיינו האישיים והארגוניים מידי יום, צרו איתנו קשר.


69 צפיות

פוסטים אחרונים

הצג הכול