top of page
  • תמונת הסופר/תOren Appel

קחו את הישיבה שלכם להליכה

עודכן: 4 במאי 2021

כמה פעמים התבאסתם ללכת לעוד פגישת עבודה לשבת שוב ליד אותו שולחן ועידה במשרד בחדר עם אור ניאון, או להתחבר לעוד שיחת זום, אחרי אינספור שיחות זום?

יתכן שיש אופציה אחרת. אחת המגמות שצוברות תאוצה בארגונים היא פגישות הליכה – Walking meetings. פגישת הליכה היא בדיוק כפי שהיא נשמעת. במקום לקיים פגישה רגילה בחדר במשרד הפגישה מתקיימת תוך כדי הליכה רצוי מחוץ לכתלי המשרד באוויר הפתוח. מלבד שינוי במיקום ליצירה מהמשרד לטיול רגלי יתרונות רבים.


1. שיפור בריאות: לפי הערכות עדכניות העובד האמריקאי הממוצע (וסביר להניח שהמצב בישראל דומה למדי) יושב כ-9 שעות ביום, שזה בערך 6 שעות יותר ממה שאנחנו צריכים לשבת. מחקרים מראים כי אנשים שיושבים יותר מ-6 שעות ביום הם בעלי סיכוי גבוה ב -40% למות בתוך 15 השנים הבאות מאשר אנשים שיושבים פחות משלוש שעות ביום.

פגישות הליכה יכולות להשאיר את העובדים פעילים ולעזור להם להינות מאוויר צח ומאור שמש. הליכה של 30 דקות בלבד ביום יכולה להפחית את הסיכון לדמנציה, סוגים מסוימים של סרטן ומחלות לב.


2. הגברת יצירתיות: מחקר בנושא פגישות הליכה הראה, כי פגישות שמתקיימות בהליכה מגבירות בכ-60% חשיבה יצירתית, (Economy, 2015). שינוי במסגרת הישיבה יכול לספק השראה, לאפשר חשיבה גמישה יותר ויכולות לפתור בעיות בצורה טובה יותר. בסקר שנערך לאחרונה בקרב 150 מבוגרים בארה"ב, קלייטון, תומאס וסמוטרס (2015) מצאו, כי עובדים שהשתתפו בפגישות הליכה היו בעלי סיכוים גבוה יותר ב -5.25% לחוש יצירתיים יותר. בעוד ש 5.25% אולי לא נשמע הרבה, אם לוקחים בחשבון את העלויות של פגישות הליכה, פגישות הליכה הן למעשה אמצעי, ללא כל עלות, לספק עליה ביצירתיות.


3. שבירת מחסומים: פעמים רבות פגישות הליכה יכולות לשנות את הדינמיקה של קבוצה, במיוחד את דינמיקת יחסי הכוח בין מנהל לעובדים. ללא היררכיה של פגישות מסורתיות יותר, עובדים ומעסיקים יכולים להיפגש בגובה עינייים, מה שעשוי להפוך את הפגישה לרגועה יותר ובעל סיכוי גבוה יותר לייצר תוצאות טובות יותר בפחות זמן.


4. עליה באנרגיה ובמחוברות - על פי מחקר שערכו חוקרים בחברת ג'ונסון אנד ג'ונסון, לאחר 90 פגישות הליכה, העובדים הרגישו אנרגטיים יותר, מרוכזים יותר בעבודותיהם ומחוברים יותר הן לקולגות והן לארגון. באותו מחקר שערכו Clayton, Thomas, & Smothers (2015) הם מצאו, כי עובדים שמשתתפים בפגישות הליכה הם בעלי סיכוי של 8.5% לחוש מחוברים מאוד.

5. שיפור תקשורת- הוכח, כי פגישות הליכה עוזרות לאנשים "לנתק" מכשירים שמסיחים את תשומת ליבם. זה, בנוסף ליכולת של ההליכה להעיר את המוח, מאפשר לאנשים להיות כנים ופתוחים יותר בתקשורת עם אחרים.


איך עושים את זה?

  • הגדרת מטרה ומבנה - כיוון שפגישות הליכה הן סגנון מפגש חדש עבור העובדים והמנהלים חשוב לזכור שיש עבודה לעשות לצד ההליכה. לכן לפגישה צריך להיות סדר יום, מטרה, סיכום וכל שאר המרכיבים של פגישה רגילה.

  • וודאו כי הפגישה אכן מתאימה להליכה: בזמן התכנון, וודאו שסוג הפגישה באמת מתאים להליכה. ייתכן שפגישות מסוימות, כמו אלה שבהן יש צורך במצגות ​​או מתקיים בהן משא ומתן, אינן המתאימות ביותר. פגישות סיעור מוחות וקבלת החלטות הם לרוב המועמדים הטובים ביותר לפגישות הליכה.

  • קחו בחשבון את כמות המשתתפים: חשוב לקחת בחשבון על גודל הפגישה בעת תכנון פגישת הליכה. פגישות הליכה מתאימות יותר לפגישות אחד על אחד או לפגישות של פחות מ -4 אנשים. בפגישות גדולות יותר, עמידה יכולה להיות דרך נוספת להגברת הפרודוקטיביות.

  • תכננו את הפגישה בהתאם לצרכי הקבוצה: בעת התכון חשוב לקחת בחשבון את היכולות והצרכים של חברי הקבוצה: שאלו את המשתתפים תחילה אם הם מוכנים לקיים פגישת הליכה. קבעו מהירות ההליכה המתאימה לכולם בהתאם לקצב של האדם האיטי ביותר. כדאי להזכיר למשתתפים ללבוש בגדים שהם מרגישים בנוח ללכת בהם ולוודא כי מסלול ההליכה בטוח ומאפשר לכל חברי הקבוצה להגיע ליעד ובחזרה בזמן המוקצב לפגישה.

  • בחרו יעד מתאים: כשבוחרים יעד חשבו על מקום נעים ומזמין שהמשתתפים ייהנו ממנו ללכת אליו: פארק, טבע, אטרקציה היסטורית או תרבותית. נסו להימנע מללכת למקום בו העובדים יבזבזו כסף על אוכל או מוצרים מיותרים.

  • הקצו תפקידים - ישיבות הליכה זקוקות ליותר ארגון והבנייה כיוון שישנם משתנים נוספים המעורבים בחוץ. חוקרים מאוניברסיטת קליפורניה -ריברסייד מצאו כי ניתן לעשות זאת על ידי הקצאת תפקידים לחברים שונים בקבוצה. המנהל - עוזר לשמור על הקבוצה ממוקדת על סדר היום ומקל על התהליך. המדריך - מכיר את המסלול ונותן לקבוצה הוראות לאורך הדרך, מאפשר לאנשים לדעת על חששות בטיחותיים, ומספק מסלולים אחרים במידת הצורך. הרושם – זה שרושם הערות ומציע הפסקות כשצריך לרשום דברים חשובים.

  • תיהנו! - אולי זה מובן מאליו, אך דאגו שיהיה לכם כיף בחוץ בהליכה. עבודה בעבודה בחוץ יכולה להיות חוויה מהנה מאוד. אל תתייחסו לזה ברצינות רבה מידי.


עם מעט תכנון וללא כל עלות פגישות הליכה יכולות לייצר תועלות משמעותיות לארגון. עובדים מאושרים יותר ומעסיקים מאושרים יותר הופכים ארגון לפרודוקטיבי יותר. אז אולי הגיע הזמן לקחת את הפגישה הבא שלכם להליכה.


רוצים עוד כלים וטיפים נוספים פשוטים ויישמים ליצירת מקומות עבודה מאושרים יותר? ביום רביעי הקרוב 28.4.21 אנו עורכים מפגש מידע פתוח לקראת המחזור השני של האקדמיה לאושר ארגוני. במפגש נספר לכם את כל מה שאתם רוצים וצריכים לדעת על המחזור השני של האקדמיה לאושר ארגוני שנפתח ב- 18.5.21. במפגש תהיה לכם הזדמנות להכיר את צוות המנחים, לדבר עם משתתפות המחזור הראשון ולשאול את כל השאלות.

248 צפיות0 תגובות

Kommentit


bottom of page