top of page
  • תמונת הסופר/תOren Appel

10 פעולות להגברת האושר לקראת יום האושר הבינלאומי

עודכן: 5 בספט׳ 2022

חשוב לזכור -אנחנו אחראים לאושר שלנו 365 ימים בשנה. 525,600 דקות בהן אנו יכולים לעשות פעולות לטיפוח האושר שלנו. אבל פעם בשנה, מידי- 20 למרץ, יש יום מיוחד שמוקדש לאושר במטרה להדגיש את חשיבות העיסוק באושר בחיי היומיום של כלל בני האדם בכל העולם.

נראה שהשנה עם כל מה שקורה בעולם כרגע, עיסוק באושר וברווחה שלנו חשובים יותר מתמיד. בתקופות קשות, והחיים מזמנים לנו לא מעט כאלו, בואו נזכיר לעצמנו, שאנחנו לא יכולים לתקן כל דבר בעולם, אבל אנחנו יכולים להשפיע לטובה על האושר במעגל ההשפעה שלנו. ואם כולם נעשה זאת, ההשפעה על העולם תהיה עצומה.


אם נשים לב, נראה שאושר במקום העבודה הוא לרוב נושא שאנו מתעלמים ממנו. אושר לרוב נתפס אצלנו כמשהו שקשור לחיים האישיים, למשפחה, לחברים ולא לעולם העבודה, בו שולטת שפה ארגונית ממוקדת תפוקות. אך כיוון שאנו מבלים את רוב שעות הערות שלנו במקום העבודה, בממוצע 90,000 שעות לאורך חיינו, כדאי לנו לעסוק באושר שלנו במקום העבודה. מה גם שהדבר בעל תרומה לכל מדד ארגוני.

לקראת ה-20 במרץ, שמתקרב במהירות, אני רוצה לחלוק רתכם 10 רעיונות לאיך אתם יכולים להגביר את האושר שלכם בבית ובעבודה.


איך אפשר לחגוג את יום האושר הבינלאומי?

להלן 10 רעיונות מעשיים שיעזרו לכם להגביר את האושר שלך ואת האושר של אחרים סביבתכ, אבל רק אם תיישמו אותם. לא צריך לחכות ל- 20 במרץ כדי לנסות כל אחד מאלה. וכמובן, אתם לא צריך לעשות את כולם. אני מקווה שהרעיונות האלה יתנו לכם השראה להתחיל לחשוב על אושר שלכם (גם בבית וגם בעבודה) ויעזרו לכם ליצור שגרה חיובית יותר.


1. קחו לעצמכם רגע

אם אתם רוצים להיות מאושרים יותר בכל ההיבטים של חייכם, חשוב להקדיש לאושר שלכם זמן. אתנו לא יכולים להיות מאושרים יותר בלי לעבוד על זה. פנו זמן לעיסוק באושר שלכם. עשה משהו שאתם אוהבים ביום האושר הבינלאומי - וקבלו החלטה חיובית לכלול פעילות לטיפוח האושר שלכם כחלק משגרת היום שלכם מעתה ואילך.


2. חשבו על מה אתם צריכים כדי להיות "רק" קצת יותר מאושרים

שאלו את עצמכם כמה שאלות :

  • מה אני יכול.ה לעשות כדי לשפר את האושר שלי?

  • מה גורם לי אושר בחיים?

  • מה גורם לי אושר בעבודה?

  • מתי הרגשתי מאושר.ת לאחרונה? מה גרם לזה?

ברגע שתשיבו על השאלות האלו, תדע מה אתם צריכים לעשות כדי לשפר את האושר הכללי שלכם.


3. קחו יום חופש

נצלו את יום האושר הבינלאומי כדי לקחת חופש (או לפחות לקבוע יום חופש) לעשות משהו שבדרך כלל אין לכם זמן לעשות. זוכרים את אותה פעילות, טיול או אדם שרציתם לפגוש, אבל דחינו שוב ושוב? נצלו את יום האושר הבינלאומי (או כל יום אחר בשבוע הקרוב) כדי לעסוק באושר שלכם. הרי אם הייתם חולים, או עם קורונה, הייתם מפנים לכם יום חופש, אז למה לא לפנות חופש לבריאות ולאושר שלכם?


4. היו בהודיה על מה שיש לכם

אם לא נדע להעריך את מה שכבר שיש לנו. זה לא משנה כמה יהיה לנו, זה אף פעם לא יהיה מספיק. הקדישו זמן למחשבה על מה שיש לכם ועל מה אתה אסירי תודה. הוקירו תודה על הדברים הקטנים, שלרוב אנו לוקחים אותם כמובנים מאליהם. ערכו רשימה ושוחחו עליה עם יקיריכם או עמיתים בעבודה, וזכרו לומר (ולהרגיש) תודה על היותם שם איתכם ובשבילכם.


5. עשה משהו טוב עבור אחרים

כשאנו חולקים את האושר שלנו עם אחרים הוא גדל. אז נצלו את יום האושר כדי להתקשר לחבר, לשאול (ולהקשיב) לשלומו, לפנק קולגה, ככה סתם, עם כוס קפה, לשלוח הודעת עידוד לחבר/ה שזקוקים לזה, או בשלו ארוחת הפתעה לבן/בת הזוג שלך. אושר הוא לא עניין רק פרטי.


6. ספקו משוב חיובי

רוב הזמן, אנחנו נופלים במלכודת ונותנים משוב רק כשיש מה לשפר. חשוב לא פחות - אם לא יותר - לתת משוב חיובי קבוע במקום העבודה. חפשו מישהו בצוות שלכם שעושה משהו טוב. עצרו לתת מילה טובה, להאיר את המאמץ, או התרומה.


7. חגגו את הניצחונות וההצלחות שלכם

בישיבת הצוות הבאה או בהפסקת הצהריים הקרובה בקשו מהצוות שלכם להרהר ולשתף בהצלחה שקרתה להם השבוע. אספו את אותם ניצחונות קטנים, רשמו אותם על דף או על קיר ופרסמו אותם - עודדו את הצוות לחשוב על דברים פשוטים וקטנים, וזכרו זו לא תחרות. זוהי דרך מצוינת לגרום לצוות שלך להבין כמה דברים מדהימים השגת כצוות השבוע, גם אם לא באמת חשבתם על זה עד רגע זה.


8. הפיצו אושר - רגשות מדבקים!

עוררו השראה באחרים להצטרף למסע האושר. תנו דוגמה והציעו רעיונות, שתפו אחרים ועזרו להם למצוא את מחוללי האושר שלם. גייסו אנרגיה חיובית, אנו יצרים חברתיים והרגשות שלנו מדבקים. אז אם כבר להדביק אחרים ברגשות, כדאי לעשות זאת עם רגשות חיוביים ולא עם קיטורים.


9. ארגן לצוות שלך מפגש בנושא אושר בעבודה

אושר הוא לא משהו שמדברים עליו, הוא משהו שעושים אותו. נצלו את יום האושר הבינלאומי לארגן פעילות בנושא אושר במקום העבודה שלכם. בתקופה בה מגפת בריאות הנפש בעבודה שוברת שיאים, ארגונים צריכים להתמקד יותר באושר במקום העבודה. ישנן דרכים רבות ליישם אסטרטגיות לאושר בעבודה. עשו את הצעד הראשון: ערכו מפגש למידה בנושא, קיימו סדנה, הזמינו וובינר, או אמצו תוכנית להעלאת האושר. דבו איתנו, נשמח להציע לכם שפע של רעיונות.


10. הצטרפו אלינו לכנס האושר הארגוני שלנו ב- 20.3

הצטרפו אלינו לחגיגות ביום ראשון, ה – 20.3 בשעה 14:00 ברחבי הזום ולציין את יום האושר הבינלאומי.

במהלך הכנס נבחן מה קורה לאושר בימים אלו בעולם העבודה, נבין מהו אושר בעבודה ולמה הוא חשוב בתקופה זו, נתסה בפעולות לטיפוח אושר ונארח פאנל מומחים שיציגו היבטים שונים של אושר.

האירוע הינו ללא עלות אך דורש רישום מראש בקישור הבא:


זיכרו "אושר לא מגיע כמוצר מוגמר. הוא תוצאה של הפעולות שלנו" (דלהי לאמה). אז נצלו את יום האושר הבינלאומי לשים את האושר האישי והארגוני שלכם בראש סדר העדיפות.

1,267 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

コメント


bottom of page